Hakkımızda

Türk insanını ve damak tadını iyi etüt etmiş ve alanında uzmanlaşmış olan,  girdiği pazarlarda da kendi kategorisinin lideri durumunda. Müşteri memnuniyeti, hijyen ve Ar-Ge konusunda verdiği önemle hız kesmeden büyüyen Golf Dondurma’nın en büyük başarısı; belli ürünlerde lider olan ve o ürünle dünyada tanınan ülkelerde aynı kategorideki ürünleri satabilmektir. Başarısının arkasındaki temel nedense, satıcı ve son kullanıcı konumundaki müşterilerin görüşlerini dikkate alması ve sürekli kendini geliştirmesidir.

Golf Dondurma, 1998  yılından itibaren faaliyet gösteren Schöller Firmasının 2003 yılında Natura Gıda San. ve Tic. A.Ş. Tarafından satın alınmasıyla Bursa’ nın Akçalar Beldesinde kurulu olan fabrikada üretilmektedir. Fabrikanın tamamı, Alman teknolojisi ile kurulmuş modern bir tesistir. Üretim kapasitesi, yeni makine hatları ve tesisleri yapılarak büyümekte ve gelişen teknolojiye uygun yatırımlar yapılmaktadır.

Natura Gıda; 2014 yılında Kahramanmaraş’ ta fabrika açarak Türkiye içerisindeki 2. üretim tesisini kurmuştur.

Böylece, Natura Gıda;  hem ülke ekonomisine katkı sağlamış, hem de istihdam yaratmıştır.

Türkiye’ de bir ilke imza atarak taze sütten ürettiğimiz dondurmayla Golf markasını ortaya çıkardık. Impulse, Take Home ve Catering olmak üzere üç ana grupta üretim yapııyoruz. Dondurma üretiminde lezzeti belirleyen iki ana hammadde olan süt ve çikolata konusundaki tecrübe ve avantajımızı, bu seçkin girdilerdeki uzmanlığımızı dondurma yapma konusunda gayet bonkör kullandık. TSE standartlarına göre dondurmada süttozu kullanımı yeterli iken, daha iyisini yapmayı, taze süt kullanmayı tercih ettik. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi  Golf’ ün de kapasitesi ve yeni ürün çeşitleriyle, bir taraftan dondurma tüketimini sezonluk olmaktan çıkarıp 12 aya yaymayı ve bu pazarın büyümesine katkıda bulunmayı, diğer taraftan ülke insanına istihdam ve ekonomiye katma değer sağlamayı amaçlıyoruz.